Digital introduktionskurs, 2 feb– MELLAN
Yachting Swedens introduktionskurs MELLAN är för dig som redan känner att du har någorlunda bra koll på branschen men som ändå skulle vilja ta del av en kurs där hela processen sammanfattas på ett pedagogiskt sätt! Som Mellankurs-deltagare har du även möjlighet att nyttja vägledning och hjälp även efter kurstillfället när det kommer till CV och jobbsök.
Kursen sker live på Zoom med antingen Helena eller Lisa, och i grupp om max 4 deltagare. Under kursen går vi igenom de viktigaste teoretiska delarna som har att göra med jobb-sök och din resa in i branschen! Du får även möjligheten att ställa frågor direkt till oss under kursen. Kursen är på cirka 1,5-2 timmar beroende på antalet deltagare och hur mycket frågor och dialog det blir under själva kurstillfället!
Efter kursen har du även möjlighet att boka in ytterligare ett möte med oss på 45 minuter, där vi kan diskutera ditt CV, prata om din plan framåt eller svara på fler frågor som du har – du väljer själv när och hur du vill nyttja detta möte!
Läs mer här om hur våra olika kurspaket BAS, MELLAN och PREMIUM skiljer sig åt.
Vi ser fram emot att träffa dig på kursen!
/Lisa & Helena
Date
- 2 February 2026
Time
- 09:00 - 11:00
Pris
- 3,500 kr